Hazardné hry idiómy v každodennom reč

Ide o druhú zo série článkov o hazardu idiómy, ktoré sa často používajú v hovorení a písaní. Idiom je bežne používaný výraz, ktorého význam sa netýka doslovného významu slov, ako je “maľovať mesto červenú”, “leje ako z krhly,” atď som strávil nejaký čas učiť angličtinu ako druhý jazyk a idiómy vždy spôsobil veľký zmätok na mojej non-rodení anglicky hovoriacich študentov.

Takže som po oblek a ísť na mizine, že neviete, že niektoré z populárnych idiómov hazardných hier nižšie majú svoje korene v kartových hier a iných foriem hazardu. Tu sú, vrátane ich pôvodu.

Stávka do lotérie

Počuli ste to predtým: “Je to stávka do lotérie!”, Čo znamená, že nemáte žiadnu kontrolu nad niečím tak to záleží čisto na náhode. Od najstarších čias, ľudia používali lotérií rozhodovať tým, že kreslí slamky, a kreslenie mien z klobúkov, atď. Táto prax je kladený občanov o porotách, ktorú vypracoval muža do armády, postúpiť študentov do škôl, a dokonca vybraný preživší záchranných člnov.

prísť tromfy

Tento výraz znamená dokončiť niečo dobre, alebo úspešne, že majú lepší výkon alebo výsledok, než sa očakávalo. Tromf je hracia karta, ktorá je zvýšená nad jeho normálne pozície v triku-brať hry ako Whist a Most. Typicky, celý oblek je menovaný tromf oblek a prostredníctvom týchto kariet potom lepšie postavenie ako všetky ostatné.

Slovo “tromf” pochádza z “Trionfi” alebo “víťazstvo,” Názov hry karty v roku 1529, ktorý splodil hru Ruff a Honours (sic), čo viedlo k Whist. Trionfi bol tiež meno pôvodného kartové hry, pre ktoré boli navrhnuté tarotové karty.

Nechajte čipy pádu, kde môžu

To znamená, idiom, aby akcie sa odvíja prirodzene; prijať to, čo nastane, bez toho aby bola dotknutá, strach, alebo ľútosti. A jej odvodenie bolo prekvapením, ako to príde zo sveta protokolovanie – nie z pokeru. Keď sa rúbať strom pomocou sekery, zakaždým, keď narazí na strom, kusy dreva (štiepky) rozptyl. Aj keď ste rezanie, nemusíte starať o čipy poletovať. Nemáte naozaj jedno, kde oni pristanú.

Dole na drôt

Tento výraz sa používa na označenie situácie, ktorého výsledok nie je rozhodnuté až do poslednej minúty. Pôvod idiómy je konské dostihy. Na konci 18. storočia (no photo-úpravy potom) malý drôt bol natiahnutie cez koľaje, nad cieľovú čiaru, aby pomohol sudcovi určiť, ktorý kôň prekročil čiaru ako prvý. Skorý príklad jeho použitie sa objavil v júli 1889 vydaní Scribner časopis, v príbehu “Ako Derby bol dobytý.” “Keďže bola dosiahnutá konca stojana, Timarch pracoval až do Petrel a dve hnal dole na wire “.

spustite tabuľku

To idiom znamená vyhrať každý zápas alebo súťaž. Používa sa najčastejšie v športových kontextoch, jeho pôvod je v hre biliard, kde na spustenie tabuľky je potopiť každú loptu. Podobný termín je “beh na kôš.” Ak začnete tým, že rozbije stojan loptičiek a potom sa nikdy vzdať svojho súpera šancu, že to beží stojana.

Kocky sú hodené

Tento výraz znamená, že udalosť sa stalo alebo bolo rozhodnuté, že nie je možné meniť. Je to z hazardných hier, v ktorom je výsledok určených hádzanie kociek, alebo jednom čipe. To bol propagovaný v jeho použití Julius Caesar, keď prekročil Rubikon začať občiansku vojnu v rímskej republiky, čo naznačuje spáchanie nezvratného aktu. Ak chcete “prekročiť Rubikon”, čo je výraz používa len zriedka v týchto dňoch, má tiež rovnaký význam.

Hovoriť bez obalu

To znamená, že hovoriť otvorene a priamo o probléme alebo problém: to povedať, ako to je. Historici vysledovať pôvod výrazu gréckeho výrazu “nazývať obor figového a koryto koryto.” Presne tak, kto bol prvým autorom viet je stratený k histórii.

Erasmus, preslávený holandský humanista a klasický učenec, preložil frázu “nazývať obor figového a koryto koryto” z gréčtiny do latinčiny. A pritom sa dramaticky zmenil frázu “nazvať veci pravými menami.”

“Ak chcete volať veci pravými menami” zadal angličtinu, keď Nicholas Udall preložený Erasmus v roku 1542. známych autorov, ktorí používajú ju vo svojich dielach sú Charles Dickens a William Somerset Maugham, medzi ostatnými. Aby bolo jasno, ďalej len “rýľ” v preklade Erasmus nemá nič spoločné s balíčkom kariet, ale skôr záhradníckeho náradia. V skutočnosti jedna forma výrazu, ktorý sa objavil neskôr bol “volať veci pravými krvavé lopatu.”

Používame toľko výrazy hazardných hier každý deň. Je to všetko v hrách no skoro všetko!

Maya Winkler je bi-pobrežné kultúrne pozorovateľ, ktorý hrá a píše o južnej Kalifornie kasína.

loading
×